Kaupunginvaltuusto

Keuruun kaupunginvaltuustossa on 35 valtuutettua.  Valtuustokauden 2013 - 2016 puoluejakauma vuoden 2012 kunnallisvaalien mukaan:

-  KESK 11 valtuutettua
-  SDP 9 valtuutettua
-  KOK+KD 9 valtuutettua
-  PS 5 valtuutettua
-  VIHR 1 valtuutettua

Valtuuston kokoukset ovat julkisia. Kokousaikataulut löydät hallinnon ajankohtaisista.
Valtuuston esityslistat/pöytäkirjat ovat nähtävillä internetissä http://www.keuruu.fi/ esityslistat ja pöytäkirjat

MUUTOKSIA PUOLUEJAOSSA VALTUUSTOKAUDEN 2013 - 2016 AIKANA

Kotimäki Ilari
- Valtuuston kokous 16.12.2013 § 76: Merkittiin tiedoksi Demariryhmän valtuustoryhmän puheenjohtaja Liisa Ruusilan ilmoitus, että valtuutettu Ilari Kotimäki on erotettu SDP:n valtuustoryhmästä puoleksi vuodeksi 16.12.2013 lukien.

- Merkittiin tiedoksi valtuutettu Ilari Kotimäen kirjallisesti jättämä ilmoitus, että
Kotimäki on perustanut Hyvä Veli -valtuustoryhmän 16.12.2013 (erottamisen
jälkeen).

Antero Pohjonen
Valtuuston kokous 10.3.2014 §: Valtuutettu Antero Pohjosen kirjallinen eroilmoitus SDP:n valtuustoryhmästä ja oman "Haapamäki kylä jos mikä" -valtuustoryhmän perustaminen.

Liisa Ruusila
Valtuuston kokous 17.11.2014 § 54: Valtuutettu Liisa Ruusila ilmoitti eronneensa 27.10.2014 Demarit -valtuustoryhmästä sekä Suomen Sosiaalidemokraattisen Puolueen jäsenyydestä. Ruusila jatkaa sitoutumattomana kaupunginvaltuutettuna.
-  on liittynyt Kokoomuksen valtuustoryhmään

Kaija Asunmaa
-  Valtuuston kokous 15.12.2014 § 57: Kaija Asunmaa ilmoitti eronneensa Keskustan valtuustoryhmästä 13.12.2014.2
-  on liittynyt Keuruun Kristillisdemokraattien valtuustoryhmään 15.12.2014 alkaen.

 

 

Kokouskalenteri

Kaupunginhallituksen kokoukset
(tiedossa olevat)
ma 24.4.
 
ma 8.5.
 
ma 29.5.
 
ma 5.6.

 

Valtuuston kokoukset

ma 22.5. klo 18.00
 
ma 5.6. klo 18.00