Siirry sisältöön
Muuta tekstin kokoa
Muuta tekstin kokoa

Yhteistyötoimikunta 1.8.2021 - 31.5.2025

Jäsenet
Tarja Ojala, henkilöstöjohtaja
Janne Teeriaho, tekninen johtaja
Henry Träff, SDP
Emilia Koikkalainen, KOK

Varajäsenet
Marika Savukoski, sivistysjohtaja
Timo Määttä, kaavoitusjohtaja
Maija Kajosmäki, SDP
Kari Kotiranta, KESK

Maaseutuhallinnon yhteistoimintaryhmä 1.8.2021 lukien

Edustaja
Saara Kässi-Jokinen, KESK
Varaedustaja
Harri Oksanen, PS

Maakuntavaltuusto 1.6.2017 - 31.5.2021 (päätetty Keski-Suomen liiton edustajainkokouksessa 27.6.2017)

Edustajat
Timo Kaijanmäki, KESK (M)
Merja Ahonen, SDP (N)
Onni Haapala, KD (M)

Varaedustajat
Riikka Paananen, KESK (N)
Markku Puro, SDP (M)
Riitta Ryynänen, KD (N)  (valt 12.11.2018 § 25)

 

Jyväskylän koulutuskuntayhtymän yhtymävaltuusto 1.8.2021 - 31.5.2025

Jäsenet
Kalle Kuusimäki, KESK
Leena Laurila, SDP

Varajäsenet
Auli Rannikko, KESK
Pasi Kovanen, SDP

Jyväskylän koulutuskuntayhtymän yhtymähallitus 2017 - 2021

Jäsen
Harri Oksanen, PS
Varajäsen
Terhi Ala-Keturi, KESK

Jyväskylän koulutuskuntayhtymän tarkastuslautakunta 2017 - 2021

Jäsen
Henry Träff, SDP

Jyväskylän koulutuskuntayhtymän vaalilautakunta 2017-2021

Varajäsen
Unto Mikkonen, VIHR


Keski-Suomen sairaanhoitopiirin kuntayhtymän yhtymävaltuusto 1.8.2021 - 31.5.2025

Jäsenet
Nina Voutilainen, KESK
Jorma Kälvinmäki, PS
Jukka Huisman, VAS

Varajäsenet
Mika Huuskola, KESK
Arsi Saarijärvi, PS
Timo Koskinen, KD

Keski-Suomen sairaanhoitopiirin kuntayhtymän hallitus 1.6.2017 - 31.5.2021

Jäsenet
Leena Laurila, SDP
Joonas Röppänen, PS

Keski-Suomen sairaanhoitopiirin tarkastuslautakunta

Jäsen
Hellevi Sipponen, KESK

 

Sastamalan koulutuskuntayhtymän yhtymäkokous (toimikausi rajataan yhteen kokoukseen)

Kokous syksy 2021 (päätetty kh 16.8.2021 § )

  • Edustaja Henry Traff, SDP
  • Varaedustaja Mika Huuskola, KESK

Sastamalan koulutuskuntayhtymän yhtymähallitus 1.6.2017 - 31.5.2021

Edustaja
Timo Kaijanmäki, KESK
Varaedustaja
Timo Koskinen, KD

Sastamalan koulutuskuntayhtymän tarkastuslautakunta 1.6.2017 - 31.5.2021

Edustaja
Henry Träff, SDP

 

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet 1.8.2021 - 31.5.2025

Mika Huuskola, KESK
Ari Kakkuri, SDP
Tuomas Sandelin, PS
Juho Lintula, KESK
Keijo Rusila, KOK
Hanna Nelimarkka, VIHR

 

Käräjäoikeuden lautamiehet 1.6112021 - 31.5.2025

Simo Jämsä, KD
Mika Huuskola, KESK

 

Poliisin neuvottelukunta 1.11.2021 - 31.5.2025

Jäsen
Esa Ryynänen
Varajäsen
Kari Rautava

 

Keuruun seutukunnan edustajat Keski-Suomen Pelastuslaitos -liikelaitoksen johtokunnassa 1.6.2017 – 31.5.2021

Jäsen
Heikki Kankimäki, KOK, 1. vpj, Keuruu
Varajäsen
Petteri Oksanen, Joutsa

Jäsen
Timo Pulli, Äänekoski
Varajäsen
Ari Kakkuri, SDP, Keuruu

 

Kaupungin edustus Keuruun Vanhaintukisäätiössä 1.8.2021 - 31.5.2025

Edustaja
Mari Kolu,  vanhustyön johtaja
Varaedustaja
Mika Laulainen, asuntopäällikkö

 

Vesuri-ryhmä ry:n hallituksen kuntaedustaja 2021

Edustaja
Timo Määttä, kaavoitusjohtaja
Varaedustaja
Marjukka Kautto, maaseutupäällikkö

 

Seututerveyskeskuksen johtokunta 2021-2025

Jäsen

Seututerveyskeskuksen järjestämistoimikunta 2021-2025

Edustaja

Varaedustaja


 

Työterveys Aalto ja Laine, johtokunta

Jäsen

 

Kaupungin tytäryhtiöiden hallitukset